Reklamacje i zwroty

Gwarancja 

Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) i oryginalnego opakowania aż do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego - stanowią one podstawę do zgłaszania reklamacji.

Reklamacje

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami pod numerem telefonu: 606753017. 

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji. Kurier ma obowiązek pozostać na czas spisania protokołu oraz PODPISANIA go, każdy kurier ma też przy sobie druki protokołów. Po spisaniu protokołu, należy bezzwłocznie skontaktować się ze Sklepem w celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej (sklep@partner-tex.com)

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji). Przesyłka jest realizowana na Twój koszt.
  2. ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: sklep@partner-tex.com lub telefonicznie: 606753017 . Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

Zwrot produktów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

  1. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością. Przesyłka jest realizowana na Twój koszt.
  2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, w którym zawrzesz chęć zwrotu produktu, a także numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy. Na dokumencie podaj swoje dane oraz nr zamówienia, dołącz też paragon potwierdzający dokonanie zakupu.
  3. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
  4. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres email prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

 

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.

ZAGINIĘCIE PRZESYŁKI

Przesyłka kurierska powinna dotrzeć do adresata max. w ciągu 3 dni roboczych. W przypadku jeżeli przesyłka nie dotrze 4 dni od daty wysłania paczki, prosimy o kontakt telefoniczny 606753017 lub e-mail: sklep@partner-tex.com

Przesyłka wysłana Pocztą Polską może dotrzeć w późniejszym czasie, nawet do 14 dni od daty nadania. Poczta Polska przyjmuje reklamacje dotyczące zaginięcia przesyłki po 14 dniach od daty nadania. Procedura sprawdzania reklamacji trwa na Poczcie Polskiej do 30 dni. Poczta zastrzega sobie prawo do wydłużenia tego czasu. Zdarza się, iż na stronie monitorowania przesyłek pocztowych, dana przesyłka widnieje jako nie nadana. Nie oznacza to, że Sprzedawca nie wysłał paczki. Jest to niedopatrzenie techniczne ze strony Poczty Polskiej. 

O postępach w reklamacjach dotyczących zaginięcia przesyłki, Sklep będzie informował Klienta drogą elektroniczną  - na wskazany podczas zamówienia adres e-mail.

Jako Sprzedawca nie mamy wpływu na to, w jakim terminie przesyłka zostanie dostarczona oraz jak długo trwa rozpatrywanie reklamacji. Prosimy zatem o wyrozumiałość i nie zrzucanie na Sklep odpowiedzialności za zaniedbania firm przewozowych. Każdorazowo dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej otrzymać wiążącą odpowiedź od firm przewozowych ponieważ naszym nadrzędnym celem jest zadowolenie Klienta z oferowanego przez nas produktu oraz serwisu.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl